Organisation

Uppdaterad 2021-03-27

Huvudstyrelsen

Ordförande:  Birgitta Neugebauer 070-4551362 

Vice ordförande: Sofia Larsson 070-7516645

Sekreterare: Fredrik Sundström 072-2374261

Kassör: Barbro Jonsson 070-7822310

Vice kassör: Henrik Sjöberg 076-6437103

Ledamot: Åsa Lindqvist 070-9775050

Ledamot: Kaarlo Book 073-3821045

Ledamot: Erik Thiberg 070-2172957

Ledamot: Andreas Holmqvist 070-7499488

Suppleant: Vakant

Suppleant: Vakant

 

Ekonomisektion

Ledamot: Barbro Jonsson 070-7822310

Ledamot: Fredrik Sundström 072-2374261

Ledamot: Sofia Eklund 070-4978317

Ledamot: Birgitta Neugebauer 070-4551362 

 

Orienteringssektionen 

Ordförande och ekonomiansvarig: Sofia Larsson 

Sekreterare: Martin Karlsson

Elit, junior och senioransvarig: Stefan Aroneng

Ungdomsansvarig: Anna-Karin Särén

Breddansvarig: 

Kart- och markansvarig: 

Ledamot: Åsa Lindqvist

Ledamot: Morgan Nilsson

Ledamot: Martina Johansson

SM 20121 samarbete Boråsklubbar: Martin Karlsson

Hittaut: Kansliet/ Jan Hilding

 

Skidsektion

Ordförande: Toivo Pentonen 0768-243356

Teknikkurser: Jan Flodin 070-8610201

Skidskytte: Niklas Gunnarsson 0705-693427

Ungdomsträning: Joakim Albrektsson 070-5405335

Skidspår: Henrik Sjöberg 0766-437103

Aktiv: Kristian Olofsson 070-996 04 74

Ledamot: Olle Hörnlund 033-412119

Parasport: Agneta Johansson, 0734-035355

Ledamot: Filip Johansson, 0722-297737

Ledamot: Rikard Pentonen 0708-243314

 

Stugsektion

Ordförande: John-Olof Albrektsson,

Ledamot: Hans Olsén

Ledamot: Per-Olof Larsson 070-8251119

Ledamot: Sören Fredriksson

Ledamot: Ulf Andersson 0702-286910

Ledamot: Kent Åkerberg

 

Linnémarschsektion

Ordförande: Stefan Aroneng 070-283 57 87

Arenaansvarig: Thomas Krafft 070-968 06 09

Ledamot: Therese Fredman

 

Julmarknadskommité

Vakant

 

Veterankommitté

Vakant

 

Data- och Hemsidekommitté

Ledamot: Rickard Stolt 070-4310735

Ledamot: Daniel Åkerberg 072-730 49 59

 

Fotosamlare

Magnus Henningsson

 

Klubbartikelansvarig

Ledamot: Sina Seipel 072-262 29 30

Ledamot: Jan Flodin 070-8610201

 

100-års kommittén

Birgitta Neugebauer

Rolf Bååth

Jonathan Börjesson

Thomas Krafft

Stefan Aroneng

Lena Larsson

Anders Johansson

Jan Holmqvist

Kjell Engström

 

Valberedning

Sammankallande: Joakim Albrektsson 070-309 83 95

Ledamot: Bengt Jonsson

Ledamot: Jan Flodin