Lämna ett svar Avbryt svar
Tänk på följande när du skriver i Gästboken:
Håll ett vårdat och enkelt språk.
Använd inte signaturer som gör det svårt för berörda att förstå vem som skriver.
Tänk på att gästboken är et ansikte utåt för Hestra, det som skrivs här kan läsas av alla.
Skogshjortarna hade tänkt komma med Orange grupp och springa Natt-7:an på torsdag som tyvärr blev inställd. Istället kör vi en Skid-orientering på Hjälmareds golfbana. Ni är förstås välkomna på det. Samling kl 18:00 torsdag 22 mars vid golfbanans parkering.
2003 åkte Jesper Nelin sin första skidtävling när han deltog i Linnévasan för Hestra IF. Idag är han olympisk mästare! Stort grattis Jesper! Vilken idrottsresa du har gjort, Så häftigt! Hurra! Hurra! Hurra! och Hurra!
När planeras det att dras nya spår under dagen?
Hej, vi skulle ta en joggingtur på er 9.0 km, men vilken terräng, går det inte att lägga flis eller ngt annat i spåren så det blir lite jämnare där det finns möjlighet. Sen var det väldigt svårt att se banmarkeringarna på 9.0 km vi hamna på ryaåsar. Ha det gott ?
Grattis till Martin Ahlberger för de dubbla finalplatserna de senaste helgerna! När hade vi senast innan det en senior i skogsfinal på SM?
Håller med! Martin Ahlberger är nu en stabil elitorienterare att lita på! Härligt! Lycka till på den fortsatta utvecklingskurvan!
WRE sprint i Göteborg 19 augusti.
Elitlöpare som vill skaffa WRE poäng. Har ni observerat att SOFT/IOF lagt in fristående WRE status på sprinten i samband med Göteborg-O-Meeting 19 augusti.
https://eventor.orienteering.org/Events/Show/5762
Det går bra att springa enbart sprinten eller om man också vill springa medel- och lång på fredag&söndag så räknas W/M21 på WRE sprinten in i sammanlagda resultatet för O-meeting.
Årets första topptioplaceringar på SM för Emil K 6a H18 och Filip G 10a H21, vid skidorientering sprint idag. Bra åkt!
Årets första topptioplaceringar på SM, idag för Emil K 6a H18 och Filip G 10 i H21, vid sprint skidorientering. Bra åkt!
Tack för fantastiska skidspår
och trevligt bemötande från skidvärdarna.
Kul att ta del av att gästerna uppskattade dagens arrangemang.
http://www.skogshjortarna.com/Nyhet.aspx?oID=23227
..och tack funktionärer samt löpare i Hestra IF, som gjorde ett mycket gott jobb. Nästa år åker vi till Alingsås och äter upp deras skumtomtar!